Aktuální informace

Yoga Dance Trance 24.7. 21-22hodin

Zdravím všechny příznivce jógy. Slíbil jsem překvapení, tak tady je. Úplně poslední jógování ve studiu v Pekárně bude Yoga Dance Trance, a to ve středu 24.7. od 21 do 22 hodin. Přijďte se odvázat a užít si velmi speciální jógovou hodinku jak s ásánami, tak s jakýmikoliv pohyby v rytmu hudby, dle chuti a nastavení těla i duše. Na akci si prosím rezervujte místo.

Ve středu 26.6. necvičíme, poslední klasická lekce v Pekárně bude 3.7.

Krásný letní den všem, jak jsem avizoval na lekcích, tento týden ve středu (26.6.) necvičíme. Pravděpodobně poslední klasickou lekci jógy ve studiu v Pekárně uděláme příští středu 3.7., tak budu rád, pokud dorazíte. A ještě doufám, že se mi podaří zorganizovat jednu takovou specialitku, kterou si prozatím nechám jako překvapení. Mějte se pěkně.

Oslava svátku jógy – jógování s čajováním 20.6.

Pěkný sobotní den všem, jak jsem již avizoval na lekcích, ke konci června nám končí možnost pokračovat s jógou v prostoru bývalé pekárny. Nové prostory stále hledám a o všem budete na stránkách informovaní. Nicméně je úžasné, že si můžeme dopřát svátek jógy, letní slunovrat a oslavit ho ve čtvrtek 20.6. od 17 hodin krásnou akcí (a zároveň i poslední v Pekárně) s mými přáteli Martina Martinez Arboleda a Jaroslav Rejcha. Na plakátku je popis akce, na kterou se můžete přihlašovat buď na můj telefon 724925078, po whatsappu, messengeru, nebo emailem na adresu michal.drozdik@jogavpekarne.cz. Moc se na vás s Martinou a Jardou těšíme.

Přesun dvou svátečních lekcí ze středy na pondělí

Zdravím všechny, vzhledem k tomu, že následující dvě středy jsou svátky, budou středeční lekce z 1. a 8.5. přesunuty na pondělky 29.4. a 6.5. Čas je stejný, tzn. cvičíme od 18 hodin. Krásný pátek a hezký víkend!

Přesun lekce z 28. na 26.2.

Pěkný páteční den všem, příští středu 28.2. budu mimo Kadaň a abyste o lekci nepřišli, přesouvám ji na pondělí 26.2., čas stejný 18 hodin. Mějte se krásně 🙏

Změna času začátku pravidelné středeční lekce

Přeji šťastný a úspěšný vstup do Nového roku 2024. Během podzimu jsem měl od vás mnoho podnětů, abychom jógu začínali dříve než v 19 hodin. Rád vám v téhle záležitosti vyhovím, naše jógové cvičení rozproudí energii v těle a některým z vás se potom může hůře přecházet do fáze spánku. Od ledna budeme tedy začínat každou středu už od 18 hodin.

Změna termínu vánoční jógy z 20.12. na 4.1.

Zdravím všechny v předvánočním čase, z důvodu nemoci je změněn termín vánoční jógy. Tato speciální lekce bude novoroční a uskuteční se 4.1. (tj. čtvrtek) od 18 hodin. Děkuji za pochopení, všem přeji krásné a pohodové prožití vánočních svátků a budu se na vás těšit v Novém roce. Nezapomeňte si na sebe najít čas, zastavit se před svátky v tom shonu a oslavit slunovrat několika pozdravy slunci. Krásné dny.

Vánoční jóga v Pekárně 20.12. od 18h

Letošní vánoční jóga v Pekárně bude s účastí čajového nadšence Jaroslavem Rejchou, moc se těším. Lekci si prosím předem rezervujte.

Termín lekcí koncem listopadu a začátkem ledna

Během dvou následujících týdnů budu středy pracovně mimo Kadaň, příští týden 29.11. lekce úplně odpadá a lekce z 6.12. se přesune na pondělí 4.12., standardně od 19 hodin. V prosinci budeme cvičit 13.12. klasickou lekci a na 20.12. připravuji tradiční vánoční jógování v Pekárně. Užijte si advent a těším se na další cvičení s vámi.

Přesun lekce ze středy 27.9. na úterý 26.9.

Hezký nedělní večer, mnoho z vás mi píšete, že ve středu odjíždíte na prodloužený víkend a nemůžete přijít na jógu. Posuneme tedy lekci ze středy 27.9. na úterý 26.9. v obvyklý čas, tj. 19 hodin.

Možná náhradní lekce 12.9.

Velmi mě těší váš zájem, už se přihlásilo 5 jogínů, tak tedy zítra 12.9. cvičíme a sejdeme se v 19h v Pekárně.

Pěkný den, jak jsem avizoval na lekci minulý týden, tuhle středu 13.9. jsem pracovně mimo Kadaň a nebude lekce v Pekárně. Dejte mi prosím během dneška (pondělí) vědět, zda budete mít zájem sejít se v náhradní termín, tj. úterý 12.9. od 19 hodin. Pokud přijdete alespoň tři, lekci zrealizujeme. Krásné ještě letní dny!

Dovolená 9. a 16.8.

Krásný den všem, přijďte si dnes 2.8. zacvičit 💪 příští dva týdny jsem na dovolené, tak lekce nebudou. Dnešní lekce je klasicky od 19 hodin v Pekárně. Další lekce jógy od 23.8. budou poté už standardně každou středu. Hezké léto! 🙏

Návrat do Pekárny, poslední cvičení v ZUŠ

Zdravím všechny, přijďte si dnes naposledy zacvičit do ZUŠ, minimálně přes léto se vrátíme do Pekárny. Návrat do Pekárny bude tedy už příští středu 21.6., což je zároveň i Mezinárodní den jógy. Tak si běžnou lekci vylepšíme nějakou meditací, pravděpodobně meditací dobrotivosti Mettá pro kohokoliv, kdo bude chtít zůstat ještě deset minut po skončení klasické lekce. Těším se na dnešní cvičení s vámi, pro tento školní rok naposledy v ZUŠ, klasicky od 19 hodin 🙏

Jarní prázdniny 2023

Pěkný den, příští týden jsou jarní prázdniny a proto ve středu 1.3. nebude lekce. Budu se na Vás těšit opět 8.3. v ZUŠ Kadaň. Krásné jarní prázdniny všem!

12.1. Jóga v pekárně mění adresu studia – nové prostory pro cvičení od středy 18.1.

Zdravím všechny, s obrovskou radostí píšu, že máme nové prostory pro cvičení. Jóga v pekárně od příštího týdne necvičí v pekárně, ale v ZUŠ Kadaň, v nově zrekonstruované budově, v krásném tanečním sále. Adresa je Dvořákova 722, Kadaň.
Lekce budou každou středu od 19 hodin a začínáme už příští týden 18.1.2023. Přijďte prosím 10 minut před sedmou, dovnitř půjdeme poprvé společně. Pokud to půjde, vezměte prosím své jógamatky, sebou jich na první lekci přinesu jen několik. Nesmírně se těším na cvičení s vámi v nových prostorech. Namasté 🙏

8.1. Nemožnost přístupu do studia

Dobrý den všem, je mi to nesmírně líto, ale bohužel se do budovy, kde máme studio, nedá rozumně dostat. Minulý týden to nebylo vůbec možné a proto jsem start po Novém roce odložil o týden. Dnes jsem se tam byl podívat, ale oproti příslibu majitele objektu tam není možné vstoupit bez toho, aniž by v tomhle počasí a podmínkách byly naprosto, ale naprosto zablácené boty. Je tam prostě staveniště, jezdí tam bagry a bahno je už z přední části budovy, natož potom při jejím obcházení. Hledám nové prostory, do doby než budou, bohužel nemáme kde cvičit. Tento stav potrvá zhruba do dubna, nebo než se zlepší počasí (buď mráz nebo sucho). Kdybyste věděli o prostoru, kde se dá cvičit a dá se pronajmout jen na naší lekci (jednou týdně), dejte mi prosím vědět. Já prozatím zkouším, kde se dá. Děkuji za pochopení a budu rád, když mi zachováte přízeň. Mějte se pěkně, Michal.

31.12. Příspěvek na Malou jógu a přání do Nového roku

Pěkné silvestrovské ráno všem,
mám velkou radost, že naše vánoční jógová lekce přinesla 2.200Kč, které putují na účet organizace Malá jóga. Moc děkuji, že jste se lekce zúčastnili a přispěli na dobrou věc. Věřím, že jste vánoční svátky prožili v klidu a s lidmi, které máte rádi, a přeji ve zdraví prožitý rok 2023. Užijte si Silvestra, využijte příležitosti zbavit se s odchodem starého roku všeho, co už v sobě nepotřebujete a nechcete mít. A s příchodem Nového roku se nadechnout všeho, co si přejete, aby Vám do života přišlo. Cvičit v Novém roce začneme v pondělí 9.1. a moc se na vás na všechny opět těším.

Vánoční lekce jógy v Pekárně – 19.12. už od 17 hodin

28.11. Stavební práce v areálu

Zdravím všechny, v areálu budovy s naším jógovým studiem probíhají od listopadu stavební práce. Potrvají zhruba až do dubna a přináší sebou nepříjemnost – bláto před budovou, které se lepí na boty. Prosím dnes to zkuste ještě nějak přečkat, pokusím se tam poté nainstalovat nějaká prkna nebo palety a stejně tak objednám jednorázové ochranné návleky na boty, které budou k dispozici jak na cestu do budovy, tak na cestu zpět. Díky za pochopení a těším se na vás na dnešní lekci.

Změna ceny od 1.9.2022

Dobrý den, cena za jednu lekci se od září mění na 140Kč. Děkuji za pochopení.

Prázdninový provoz v Pekárně

Prázdninový provoz v Pekárně bude následující – lekce NEbudou 4., 18. a 25. července. Ostatní pondělky (11. července a celý srpen) vždy v případě zájmu alespoň čtyř cvičících. Dejte mi prosím vždy alespoň dva dny předem vědět, že máte o lekci zájem a já vám odpovím, zda se přihlásil dostatečný počet. Krásné léto všem!

Přesun lekce z pondělí 23.5. na středu 25.5.

Pěkný den, v pondělí 23.5. budu z pracovních důvodů mimo Kadaň a proto přesouvám lekci na středu 25.5. Užívejte jaro, Namasté.

Přesun pondělní lekce na čtvrtek

Pěkný nedělní večer, z provozních důvodů musím přeložit zítřejší pondělní lekci z 25.4. na čtvrtek 28.4. Lekce se uskuteční standardně v 18 hodin. Děkuji za pochopení a budu rád, když na čtvrteční lekci dorazíte.

Vánoční lekce pro Malou jógu v Pekárně – 20.12.2021

Krásný den všem, s radostí píšu, že jste na projekt Malá jóga přispěli částkou 2.300Kč. To je úžasné i vzhledem k tomu, že jsem dostal tolik omluvenek na poslední chvíli. Kdo jste přispěli a nemohli z jakéhokoliv důvodu přijít, tak jste byli zařazeni do slosování voucheru na 4 lekce jógy zdarma. Voucher si vylosovala Míša, které ještě jednou gratuluji.
Vánoční jóga byla s vámi opět úžasná, kromě cvičení jste měli možnost vyřknout svá přání v jóga nidra meditaci a krásně jste se i uvolnili při několika cvičeních jógy pro děti. I při čajíku a konzumaci všech dobrot, které jste přinesli, jsem cítil uvolněnou a poklidnou předvánoční atmosféru, tak jak by to mělo v adventním čase být. Pohlcený atmosférou jsem bohužel zapomněl udělat byť jedinou fotku, tak píšu jen textový komentář.
Všem přeji krásné Vánoce, děkuji za Vaši přízeň a těším se s Vámi na další lekce jógy v Pekárně v příštím roce. Hodně zdraví všem! Namasté 🙏

Lekce 20.9. a princip jógy Ahimsa

Dobré pondělní ránko, ta má ne-moc se mě drží jako klíště a tak toho využiji alespoň tak, že Vám stručně popíšu jedno z jógových pravidel, které je možné praktikovat v běžném životě a ne jen při lekci na podložce. Jedná se o pravidlo Ahimsa, což je jeden z pěti přístupů prvního stupně na jógové cestě – Jáma. Ahimsa v sanskrtu znamená nenásilí, neubližování. Je tím myšleno neubližování jiným lidem, zvířatům, přírodě, nejen ve smyslu fyzickém, ale i ve smyslu neubližování slovy, činy, gesty, pohledem a myšlenkou. Naprosto stejnou váhu má i nenásilí vůči sobě samému, které často v životě opomíjíme. Chování a jednání proti své vůli abychom se někomu zavděčili (a v důsledku nežijeme život pro sebe ale pro někoho druhého), naše ego které nás tlačí do situací, které pro tělo a duši nejsou vhodné. Při cvičení se jedná například o to, že se zbytečně cpeme do jógové ásany, na kterou nejsme ještě fyzicky připraveni, nebo jdeme do extrémní extenze, která může našemu tělu ublížit. Stejně tak bych určitě i přes přetrvávající dýchací potíže dnešní lekci „nějak dal“. Ale je to přesně proti principům, které tu popisuji a věřím, že mi zachováte přízeň a poruzumíte, když se setkáme až příští pondělí. V rámci Ahimsy ještě nezapomínejte na „páchání dobra“, kdy ostatním nutíme pomoc s dobrým úmyslem, ale pomoc by mohla z pohledu druhého člověka spíše ublížit. Mějte se krásně, přeji úspěšný týden a uvidíme se v pondělí 27.9.

Lekce 13.9. zrušena

Pěkný den, z důvodu nemoci bude zítřejší lekce (tj. 13.9.) zrušena. Uvidíme se tedy následující týden těsně před podzimní rovnodenností 20.9. Pěknou neděli a pevné zdraví všem! 🙏

Dovolená v pekárně – 26.7. a 2.8.

Pěkný letní den všem, nevím zda to je ze stránek patrné a proto raději ještě jednou – 26.7. a 2.8. jsem na dovolené a lekce tedy nejsou.

Cvičení během prázdnin

Zdravím všechny, vzhledem k malému zájmu o cvičení teď přes léto budeme cvičit pouze pondělky, ale pozor, od 18 hodin. Prosím vždy si lekci objednejte alespoň den předem. Budeme cvičit vždy, když se sejdete alespoň čtyři. Krásné prázdniny a dovolenou!

21.6.2021 Lekce o letním slunovratu

Pěkný den všem, dnes je slunovrat a mezinárodní den jógy. Mám radost, že si v tento významný den můžeme zacvičit, tradičně od 17 hodin a budu rád, když přijdete, ještě jsou volná místa. Po dnešní lekci (kdy slunce samozřejmě několikrát pozdravíme, ale nebojte, vzhledem k podmínkám to nebude 108x), jógu ještě prožijeme meditací dobrotivosti Mettá. Samozřejmě jen kdo budete mít chuť, prostor a možnost se po lekci zdržet na dalších přibližně 10 minut. Krásné léto!

Znovuotevření po covidové pauze

Zdravím všechny, mám velkou radost, že můžeme opět otevřít naše jógové studio. Z organizačních důvodů budeme začínat s lekcemi od pondělí 7.6., tak ještě poprosím o trpělivost, následující týden a půl nebudu bohužel v Kadani.

Cvičit můžeme v omezeném počtu, tak si prosím každou lekci s dostatečným předstihem zarezervujte. Rezervace provádějte pouze závazně, abyste neblokovali zbytečně místo dalším zájemcům.

Nová cena za lekci je 120Kč a cvičit budeme standardně pondělky od 17 hodin a středy od 18 hodin.

Mějte se krásně a velmi se těším na další cvičení s Vámi.

4.1. Z důvodu vládních nařízení opět necvičíme

Pěkný den všem, jistě všichni víte, ale pro jistotu – vládní nařízení nám opět nedovolují cvičit. Dejte mi vědět pokud byste měli zájem o online hodiny, popř. alespoň o občasné lekce, které bych mohl na stránky umístit. Mějte se pěkně a brzy naviděnou.

2.12. Od příštího pondělí 7.12. opět cvičíme

Zdravím všechny jogíny a příznivce jógy v pekárně 😊 Ze dvou týdnů bez cvičení se bohužel vyklubaly téměř dva měsíce. Doufám, že jste všichni zdravotně v pořádku a zvu Vás na další pokračování našich lekcí. Cvičit začneme v pondělí 7.12. od 17ti hodin, dále budou standardně středy od 18ti hodin. Před svátky bude možná z mé strany ještě nějaká pauza, tu Vám ale vynahradím vánoční lekcí. O podrobnostech k vánoční lekci budu brzy informovat. Protože nás v sále smí být pouze deset, rezervujte si prosím všichni lekce buď tady na facebooku, na adrese info@jogavpekarne.cz, nebo na telefonu 724925078. Mějte se krásně a nesmírně se těším na cvičení s Vámi. Namasté

🙏

11.10. Nařízení vlády uzavírá i naše jógové studio

Pěkný večer, jak jistě všichni víte, cvičit bohužel nemůžeme. Aktuální informace jsou, že je to na dva týdny. Dnešní sankalpa z mé strany je, ať jsou to opravdu pouze dva týdny a nebo třeba i doba kratší 😊 Přeji pěkné podzimní dny a hooodně zdraví všem.

🙏

V pondělí 28.9. necvičíme

V pondělí 28.9. je státní svátek a lekce nebude. Užijte si prodloužený víkend a těším se na vás opět ve středu 30.9.

16.9. Roušky

Dostávám dotazy na nošení roušek, vězte tedy, že cvičíme zásadně bez nich. Cvičení jógy v rouškách jde proti podstatě jógy jako takové.

Zaměření lekcí tento týden (17. a 19.8.)

Krásný letní den všem, dnešní lekce od 17 hodin bude zaměřená na břicho a střed těla, ta středeční od 18 hodin na nohy a hýždě. Přijďte se zdravě protáhnout a posílit tělo

🙂

Prázdninový provoz v Pekárně

Pěkný prázdninový den všem,

pokud budete mít zájem, budeme cvičit i o prázdninách. Během měsíce července a srpna ale určitě lekce nebudou v těchto termínech:

6.7., 8.7., 27.7., 29.7., 3.8., 5.8.

Ostatní termíny nechám tedy prozatím otevřené a cvičit budeme podle Vašeho zájmu, nejlépe pokud se na lekci objednáte dopředu. Krásné letní prázdniny přeje Michal Drozdík.

25.5. Konečně seminář „Správné provedení základních jógových pozic“

29.4. Znovuotevření studia v pondělí 11.5.

Všechny vás moc zdravím,

vím, že si všichni pilně cvičíte doma a každý den děláte 108 pozdravů slunci. Ale už to opravdu vypadá, že máme možnost za určitých podmínek cvičit ve studiu. A já se na cvičení s vámi po tak dlouhé době neskutečně těším. Pojďme to tedy zkusit, od pondělka 11.5., standardně pondělní lekce od 17 hodin a středeční od 18 hodin. Budu velmi rád když přijdete zdraví (určitě víte jak to myslím – alergici atp. mají samozřejmě dveře otevřené), také budu rád když si na lekce vezmete svou podložku. Je nutné napsat, že kapacita cvičících je jen 8 míst. Rezervujte si prosím místa na facebooku nebo na telefonu 724925078. Pokud bude zájem daleko větší, jsem otevřený po dobu než budou opatření zrušena, otevřít i další den. Nebo se domluvíme a v případě dobrého počasí si zacvičíme za městem na louce. Znovu zopakuji, že se velmi těším na společné lekce.

Pěkný den všem,

přestože opatření stanovené vládou asi nebrání tomu abychom se v pekárně scházeli, budu velmi rád, pokud si během následujících týdnů zkusíte zacvičit jógu v soukromí vašich domovů. Vyhneme se tím jakémukoliv riziku, nejen směrem k nám, ale i směrem ke všem našim blízkým, zejména těm u kterých je riziko onemocnění kritické – babičkám, dědečkům, astmaticky nemocným, atd.
Ze stejného důvodu odsouvám seminář (který se měl konat 21.3.) na dobu, kdy bude nejhorší situace minulostí. Všem kdo seminář již zaplatili, posílám korunky stejnou cestou jako se ke mě dostaly.
Pokud byste měli někdo kamerku k zapůjčení (stativ mám), mohl bych vám poslat přes webové stránky alespoň nějakou tu jógovou sekvenci, třeba i opakovaně. Vím, že to naše setkávání plnohodnotně nenahradí, ale alespoň nějaká náhrada pro překlenutí tohoto období.

Všem přeji pevné zdraví a těším se na další cvičení s vámi.

Namasté 🙏
Michal

Seminář „Správné provedení základních jógových pozic“

Rezervace na lekce jógy

Z důvodu velkého zájmu vás všechny prosím, abyste mi na lekce předem poslali rezervační email na info@jogavpekarne.cz, popř. rezervovali své místo zprávou na facebookových stránkách. Maximální počet účastníků je 15. Pokud se nás na lekci sejde více než 15 cvičících, přednost dostanou ti kteří si lekci zarezervovali. V budoucnosti bude na stránkách vytvořen rezervační systém, kde bude možné vidět jak jsou lekce obsazeny. Děkuji za pochopení a za Váš zájem o cvičení v jógovém studiu Jóga v pekárně.

Zrušení lekce ve středu 19.2.

Pěkný den všem, příští středu 19.2. není v 18 hodin lekce. Těším se na Vás v pondělí od 17 hodin a následný týden už standardně pondělky a středy.

Otevření nové lekce

Od 10.2.2020 otevíráme novou lekci. Uvidíme se každé pondělí od 17 hodin. Děkuji za váš zájem a těším se nashledanou dvakrát týdně.

27.8. Informace o záříjových lekcích

Pěkný den všem, velmi se těším na naše záříjové lekce. Budou standardně každou středu, začínáme příští týden 4.9. od 18 hodin. Podle zájmu a počtu jogínů budeme třeba opět cvičit i pondělky, nebo vytvoříme nějakou ranní lekci. Přijďte se všichni protáhnout a zklidnit mysl 🙂 Namasté 🙏

24.7. Zrušení prázdninových lekcí

Hezký den, vzhledem k velmi nízkému zájmu o cvičení v období dovolených začneme s jógou v pekárně opět po prázdninách, tj. každou středu od 18 hodin. Začínáme tedy 4. září. Užívejte prázdniny a těším se na naše podzimní lekce.

23.7. Informace o středeční lekci 24.7.

Krásné letní ráno všem, z důvodu nízkého zájmu o lekce o prázdninách Vás chci požádat, abyste mi poslali potvrzení účasti na email info@jogavpekarne.cz, nebo na facebook. Na stránky i na facebook dám během zítřejšího dne vědět zda se zítřejší lekce uskuteční. Díky všem.

23.7. Změna – zrušené lekce o prázdninách z důvodu dovolené

Stále platí že o prázdninách cvičíme pouze středy. A z důvodu dovolené lekce nebudou ve dnech 17.7., 7.8., 14.8.

Velikonoční pondělí

Všem přeji krásné Velikonoce a cvičit budeme až ve středu, že? Kdybyste přeci jen měli zájem, zkontaktujte mě a pokud vás bude víc, dám vědět zpět a sejdeme se i v pondělí večer. Užívejte svátky!!!

29.3. Anketa – ranní jógové protažení

Měli byste zájem i o ranní jógové protažení jednou týdně od 6:45 - 7:45?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

4.3. Cvičení o jarních prázdninách

O jarních prázdninách proběhne jen pondělní lekce 11.3., středeční lekce 13.3. je zrušena. Díky za pochopení.

5.2. Začínáme pravidelně cvičit